Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Chitila

Se recruteaza si din

București

CERINTE

  • Studii economice finalizate
  • Experienta de 3 - 5 ani in domeniu
  • Autorizare CECAR la zi.

RESPONSABILITATI

  • Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei
  • Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare
  • Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale, semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
  • Intocmeste situatiile financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
  • Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
  • Se informeaza si isi insuseste orice modificare legislative aparuta;
  • Informeaza conducerea societatii de modificarile legislative;
  • Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
  • Reprezinta compania în relatia cu organele de control aferente postului.
  • Diverse rapoarte catre managmentul companiei.

OFERTA

  • Program de lucru: luni – vineri: 7,00 – 15,30
  • Asiguram transportul