Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Responsabilitati:

Coordoneaza activitatile Departamentului Financiar-Contabil in vederea desfasurarii eficiente a activitatii in cadrul departamentului

Elaboreaza si implementeaza sistemul de evidenta contabila a firmei

Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile

Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei

Acorda consultanta pe probleme specific (legislatie financiar contabila, fiscalitate, etc) managementului

Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii

Elaboreaza bilantul contabil al firmei la sfarsitul fiecarui an financiar

Intocmeste situatii financiare si declaratii lunare (TVA, intrastat, statistici etc)

Realizeaza contul de rezultate al balantei

Coordoneaza operatiunile de incasari si plati in numerar, banca si multicash

Urmarirea si planificare platilor si a incasarilor aferente societatii

Analizeaza si identifica periodic zonele de risc din activitatea societatii

Raspunde de corectitudinea si exactitatea informatiilor furnizate, de confidentialitatea datelor si informatiilor, de indeplinirea obligatiilor ce ii revin

Raspunde de buna administrare a fondurilor companiei, relatia si negocierea cu bancile, analiza financiara specifica pe costuri si profit (P&L), managementul contractelor de leasing si a contractelor de imprumut.

Cerinte:

Studii superioare in domeniul economic

Reprezinta in avantaj experienta anterioara in companii de productie

Cunostinte MS Office

Abilitati de comunicare bine dezvoltate

Capacitate de analiza, meticulozitate

Experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara

Cunostinte limba engleza.