Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

7 Drumul Gilăului, București

Descrierea postului:

  • Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
  • Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare (inclusive salarizare);
  • Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale, semestriale si anuale (declaratii catre ANAF)
  • Intocmeste situatiile financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile
  • Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
  • Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
  • Reprezinta compania în relatia cu organele de control aferente postului;

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare economice
  • Atestat de expert contabil – prezinta un avantaj
  • Experienta relevanta pe o pozitie similara – minim 5 ani
  • Cunostinte si experienta de lucru efectiva cu programe de contabilitate ;
  • Cunostinte de legislatie financiara si management financiar

Locatie: BERCENI str. Drumul Gilaului i, sector 4 Bucuresti.