Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Urziceni; Voluntari; București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Candidatul ideal

- Studii economice
- Cunostinte utilizare soft contabil Saga
- Experienta relevanta in activitatea de analiza economica si contabilitate - minim 2 ani
- Bune cunostinte de operare Microsoft Office, in special Excel
- Capacitate de analiza si sinteza, gandire logica

- Seriozitate, spirit de echipa, comunicativitate, flexibilitate.
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;

Descrierea jobului

Sarcini principale:

-Intocmirea evidentei contabile, sintetica si analitica, prin inregistrarea in ordine cronologica a documentelor primare de casa primite de la magazine (Verificarea si inregistrarea documentelor de casa, primite de la magazine);
-Inregistrarea facturilor de furnizori interni si externi;
-Inregistrarea facturilor de clienti;
-Inregistrarea extraselor bancare;
-Verificarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli si intocmirea registrului de casa zilnic;
-Intocmirea lunara a diferitelor situatii pt Institutul de Statistica, AFM si BNR;
-Intocmirea saptamanala a situatiei de plati;
-Evidenta zilnica a incasarilor CEC, BO;
-Verifica daca documentele primite de la furnizori respecta cerintele de firma impuse de lege, daca sunt corecte dpdv aritmetic si daca sunt emise in baza contractelor de prestari servicii incheiate cu furnizorii;
-Inventarierea anuala a tuturor conturilor;
-Intocmirea confirmarilor de sold;
-Mentinerea legaturii cu firma de contabilitate (contabilitatea companiei este externalizata);
-Alte sarcini trasate de Directorul General;

Oferim (bonusuri si beneficii)

• Salariu: 2000 lei -2500 lei - posibilitate de negociere in functie de rezultate
• Asigurare medicala privata – Regina Maria – Pachet Profesional
• Discount de 30% pentru toate produsele companiei
• Transport asigurat de companie - Head Office-ul este in Com. Afumati

Descrierea companiei

Compania GERMAG TREND . este prezenta inca din anul 2004 pe piata romaneasca, dupa existenta sa comerciala in Germania si Olanda, si are ca obiect de activitate importul in Romania al produselor din Germania si al confectiilor scandinave marca Bjornson si distribuirea acestora atat angro cat si en-detail.
GERMAG TREND ., cu o cifra de afaceri delei inregistrata in 2015, cu sediul propriu de mp dezvoltat in regie proprie in comuna Ilfov, are deschis in prezent un lant de 12 magazine.
Succesul nostru se bazeaza atat pe faptul ca lucram doar cu produse de calitate din Germania si Olanda cat mai ales datorita echipei noastre, in numar de peste 100 de persoane, care este formata din profesionisti competenti si dedicati, buni colegi si oameni de valoare.

  • Interviu online
  • 1. In ce zona si sector locuiti ?
  • 2. Care sunt asteptarile dvs. salariale minime pentru acest post?
  • 3. Aveti experienta in lucrul cu software-ul de contabilitate Saga?