Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Voluntari

 Absolvent(ă) studii superioare economice;

- Experiență minima într-o poziție de contabil junior, contabil senior;

- Experiență anterioară în cadrul unei companii cu profil de distributie sau retail;

- Experienta in contabilitatea stocurilor de marfuri;

- Cunoștințe solide cu privire la standardele contabile din România, cunoștințe fiscale;

- Cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP) reprezinta un avantaj;

- Bune cunoștințe de operare PC, MS Office (Word, Excel);

- Abilități de gestionare a muncii în mod independent;

- Abilități de organizare si coordonare, munca în echipă;

- Capacitate de analiză și sinteză;

- Bune cunostiințe de limba engleza;

- Persoană dinamică, pro-activă, serioasa, onestă;

Descrierea jobului:

Contabilul va organiza, îndruma, conduce și va răspunde de desfășurarea tuturor operațiunilor financiar-contabile de management ale societății în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare și va fi implicat în procesul de coordonare și dezvoltare a echipei din subordine.

Responsabilitățile specifice vor include:

- Organizează, îndrumă, conduce și controlează desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societatii;

- Urmărește respectarea principiilor contabile și evaluării patrimoniului;

- Intocmeste rapoartele lunare si anuale cerute de seful departamentului financiar si orice alte situatii cerute de aceasta;

- Pregătește rapoartele contabile de management;

- Dezvoltă, implementează și monitorizează sistemul de contabilitate generală, manualul de politici contabile și procedurile aferente;

- Supervizează implementarea procedurilor de contabilitate;

- Monitorizarea revizuirea înregistrărilor contabile si a documentelor justificative, in conformitate cu politicile contabile ale societății, precum si cu prevederile legale in vigoare;

- Monitorizează cadrul legislativ pentru a identifica eventualele modificări legislative care au impact asupra activităților pe care le desfășoară echipa de contabilitate;

- Evaluează activitatea desfășurată de personalul din subordine, propune planuri de dezvoltare pentru membrii echipei;

Alte informatii:

Compania ofera un mediu de lucru aparte, cu multe activitati interne.

Echipa e mereu vesela si pusa pe treaba, astfel ca te poti integra cu usurinta.

Ai posibilitatea de a evolua profesional. Desi e mult de lucru, atmosfera grozava transmisa de colegi iti va face ziua mai usoara;

- Un pachet salarial in functie de experienta, cu posibilitati de crestere, raportat la implicarea in activitatea si la realizarile companiei;