Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană, franceză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Locul de prestare al activitatii:

Sediul clientului, care este societate multinationala (industria automotiva)

Cerinte:

- Minim 2 ani experienta;
- Cunoastere temeinica a cadrului national de raportare financiar-contabila in vigoare;
- Abilitati organizatorice si de prioritizare a sarcinilor;
- Siguranta de sine, capacitate de comunicare si relationare foarte buna, initiativa;
- Capacitatea de a lucra sub presiune, de a respecta termenele limita si de a indeplini sarcinile la timp;
- Capacitatea de a lua decizii;
- Persoana ordonata, responsabila, atenta la detalii;
- Cunostinte temeinice de MS Office (in special Excel);

- Cunostinte de limba engleza - mediu- avansat;

- Cunostinte in SAP constituie un avantaj.

Responsabilitati:

-Opereaza in sistemul informatic SAP documentele finaciar contabile;

-Valideaza datele introduse;

-Editeaza rapoartele finale (balanta de verificare, jurnale de tva, alte rapoarte finaciar- contabile);

-Inlocuieste persoana cheie din contabilitate in perioadele de absenta ale acesteia;

-Asigura interfata cu societatea de consultanta;

-Organizeaza si verifica dosarele de lucru in vederea prezentarii acestora organelor de control.

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv;

- Al 13-lea salariu;
- Posibilitati de formare si de dezvoltare a carierei intr-un sistem corporatist;
- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista, motivata;
- Stabilitate;
- Tichete de masa