Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Glina

KLAUSSENBURG RECYCLING GmbH , companie romaneasca cu capital integral privat, al carei obiect de activitate il constituie furnizarea de servicii integrate de gestionare a deseurilor reciclabile(colectarea, transportul, depozitarea, sortarea si valorificarea deseurilor nepericuloase), dar si servicii de consultanta specifica pentru acest segment de piata, angajeaza junior contabil.

Responsabilitati :

· Inregistrarea documentelor de contabilitate primara (NIR-uri, deconturi de cheltuieli, dispozitii de plata / incasare, registru de casa, facturi, chitante)
· Inregistrarea documentelor contabile conform normelor in vigoare: achizitii, vanzari, banca, trezorerie, mijloace fixe
· Intocmirea registrelor si jurnalelor obligatorii (Registru Jurnal, Registru Inventar, Jurnal de cumparari, Jurnal de vanzari)
· Alte sarcini conexe domeniului de activitate

Beneficii
- Pachet salarial atractiv;
- Telefon de serviciu;
- Mediu de lucru profesionist.

Candidatul ideal:

· Persoana activa, responsabila si orientata spre rezultate
· Persoana discreta si de incredere
· Persoana ambitioasa si motivata sa se dezvolte din punct de vedere profesional
· Persoana placuta, care poate consolida relatii de colaborare cu clientii societatii
· Absolvent studii superioare economice, fara experienta in munca
· Persoana care sa detina cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook)