Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Cerinte:

- Studii economice superioare;

- Absolvent Promotia 2018 (reprezinta un avantaj);
- Cunostinte de contabilitate si legislatie contabila;
- Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Outlook);
- Persoana organizata, cu bune abilitati de a lucra cu termene limita si de a lucra in echipa;
- Buna capacitate de comunicare si disponibilitate pentru invatare si dezvoltare.

Responsabilitati:

- Inregistreaza in programul de evidenta contabila facturile primite de la furnizori;
- Inregistreaza in programul de evidenta contabila deconturile de cheltuieli;
- Verifica extrasele bancare si inregistreaza in evidentele contabile incasarile si platile;
- Indosariaza cronologic orice document contabil si urmareste arhivarea corecta a acestora conform legislatiei in vigoare;

- Asigura evidenta si inregistrarea obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe;
- Asigura evidenta contractelor de leasing si a ratelor lunare de plata;

- Verifica jurnalele de vanzari si cumparari pentru intocmirea declaratiilor si depunerea decontului de TVA