Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 799 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

CERINTE:

- Studii medii in domeniul financiar - contabilitate;
- Experienta si competenta in activitatea contabila;
- Sa posede cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil;

- Capacitate de a lucra cu respectarea termenelor
- Sa detina cunostinte bune de operare PC - MS Office (Excel – Mediu);
- Engleza nivel mediu

RESPONSABILITATI:

Receptionarea, verificare si inregistrarea zilnica a documentelor contabile (facturi achizitii, bonuri fiscale, DVI-uri) pe centre de cost/profit si arhivarea lor in bune conditii

Inregistrarea deconturilor si verificarea avansurilor spre decontare

Evidenta lunara a cheltuielilor in avans

Emite facturile la o societate.

Intocmeste procesele verbale de repartizare a dividendelor ori de cate ori este cazul si tine evidenta detaliata  pe societati, ani si asociati.

Inregistrarea mijloacelor fixe(intocmirea proceselor verbale de amortizare) si a obiectelor de inventar si verificarea contabila a acestora

Reevaluari lunare a contractelor de leasing si a imprumuturilor

Tine evidenta detaliata a tichetelor de masa

Inregistreaza lunar estimarile veniturilor si cheltuielilor

Asistenta la intocmirea dosarelor de leasing, mentinerea relatiei cu banca

Reconcilierea soldurilor cu clientii si furnizorii companiei

Verificarea jurnalelor de achizitii interne si intracomunitare, a jurnalelor de vanzari interne si externe (premergator intocmirii declaratiilor fiscale)

Inchiderea balantei lunare si verificarea conturilor cu sold

Intocmeste anual documentele necesare inventarierii.

Asista Contabilul Sef la inchiderile lunare, intocmirea declaratiilor, a bilantului

Sustine activitatea Contabilului Sef prin rapoarte specifice si pune la dispozitia acestuia informatiile necesare pentru luarea deciziilor

Alte operatiuni specifice contabilitatii si atributii trasate de superiorul ierarhic

 Documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

Program 9 - 18

Beneficii:

Masina de serviciu, laptop, telefon mobil.