Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Suntem in cautarea unui Contabil Junior pentru clientul nostru, o companie din domeniul managementului energiei electrice.

RESPONSABILITATI:

  • Intocmirea si prezentarea de rapoarte specifice referitoare la disponibil bancar si Cash-Flow zilnic;
  • Tinerea corecta si la zi a evidentei privind activitatile de incasari si plati prin casierie conform plafoanelor stabilite de lege;
  • Verificarea corectitudinii deconturilor primite de la angajati si inregistrarea acestora in SAP respectand centrele de cost alocate:
  • Efectuarea platilor in lei si valuta catre furnizorii si colaboratorii companiei prin utilizarea sistemele de plata on-line;
  • Urmarirea si reconcilierea soldurilor angajatilor;

CERINTE:

  • Studii superioare de specialitate (economie, contabilitate)
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Buna cunoastere a Microsoft Excel
  • Cunostintele de SAP reprezinta un avantaj
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa