Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Studii superioare – de preferinta contabilitate/economie;
  • Experienta pe o pozitie similara – min. 1 an;
  • Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlook etc.
  • Cunostinte de limba engleza (prezinta avantaj);
  • Fara cazier;
  • Excelente abilitati de comunicare, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica corect in scris;
  • Ambitie, dorinta de autodepasire;
  • Atitudine pozitiva si orientare catre rezultate;
  • Dinamism, creativitate si initiativa;
  • Gandire logica si precisa, flexibilitate;
  • Abilitatea de înțelegere si respectare a procedurilor companiei.

Responsabilitati:

  • Asigură înregistrarea  zilnică a documentelor contabile  incredinţate, în sistemul informatic;
  • Respectă termenele lunare de închidere a balanţei contabile conforme cu termenele de raportare managerială;
  • Lunar  efectuează controlul soldurilor conturilor ce au fost afectate de înregistrări pe care le-a operat;
  • Asigură evidenţa detaliată a soldurilor conturilor de care răspunde;
  • Colaboreaza cu departamentul Credit control si trezorerie in  vederea alocarii corecte a sumelor inregistrate pe creante si datorii;
  • Colaborează la întocmirea procedurilor de lucru specifice activităţii sale și urmăreşte respectarea lor;
  • Intocmeste verifica si reconciliaza situatii care se refera la documente, date si informatii contabile legate de responsabilitatile postului;
  • Indosariaza si arhiveaza documentele;
  • Intocmeste rapoarte catre superiorul direct ori de cate ori i se cere;
  • Executa orice alte sarcini, in limita responsabilitatii postului, la solicitarea sefului direct.

Beneficii:

  • Vei beneficia de stabilitatea si know-how-ul unei companii multinationale cu traditie;
  • Vei lucra intr-un mediu tanar, alaturi de o echipa de profesionisti;
  • Vei avea posibilitatea sa-ti folosesti nu doar experienta ci mai ales sa pui in practica noile tale idei.