Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Vei avea nevoie de:

• Experiență profesională în domeniul financiar- contabil (minim 2 ani)
• Experiență în întocmirea de raportări diverse
• Absolvent al unei facultăți cu profil economic
• Cunoștințe privind aplicațiile MS Office (Excel, Word) și utilizarea programelor contabile
• Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat
• Abilitatea de a lucra cu termene limită

Descrierea jobului

Te vei ocupa de:

  • Operarea zilnică a tranzacţiilor prin casieria din sediul central.
  • Înregistrarea zilnică a operaţiunilor în registrul de casă, în lei şi valută, în conformitate cu legislaţia în vigoare;
  • Îndosarierea zilnică a documentelor primare de casă;
  • Efectuarea periodică a inventarierii monetarului din gestiune în conformitate cu procedurile interne ale societăţii;
  • Contabilizarea zilnică a operaţiunilol prin bancă pentru conturile în lei;
  • Înregistrarea zilnică în programul de contabilitate a avansurilor spre decontare şi deconturilor salariaţilor şi transmiterea catre plată a acestora;
  • Se asigură de decontarea în timp util a avansurilor acordate salariaţilor în conformitate cu procedura internă a societăţii;
  • Înregistrarea facturilor de costuri provenite din deconturi în programul de contabilitate;
  • Înregistrarea în programul de contabilitate a operațiunilor din extrasul de bancă pentru conturile curente;
  • Reconcilierea lunară a conturilor aflate în aria de activitate.
  • Întocmirea de situaţii şi rapoarte soliciatate de superiorii ierarhici şi/sau prin procedurile interne ale societăţii.