Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Nivel educatie sau experienta echivalenta:
Studii economice superioare
Cunostinte in domeniul fiscal
Competente suplimentare cerute de post:
Sisteme informatice (practica)
Limba engleza obligatoriu (practica)
Cunostinte bune si practica excel
Experienta minim 3 ani

Descrierea jobului

LISTA PRINCIPALELOR ACTIVITATI :

Inregistrare facturi furnizori marfa si diversi;
Initierea compensarile cu partenerii comerciali si operarea Proceselor Verbale de compensare a datoriilor reciproce intre societati in sistemul informatic;
Evidenta mijloacelor fixe – inregistrarea intrarilor, iesirilor, amortizarii;
Asigura evidenta cheltuielilor in avans;
Inregistrare marfa in curs de aprovizioanare;
Trimite confirmari de sold tuturor furnizorilor si clientilor si realizeaza punctaj cu acestia;
Inregistrare deconturi;
Opereaza extrasele bancare si aplica incasarile / platile pe facturi;

Inregistreaza operatiunile in registru de casa;

Analizeaza incasarile / platile neaplicate, neidentificate si in avans;
Analizeaza lunar situatia rulajelor si soldurilor conturilor pe care le gestioneaza;
Arhiveaza documentele cu care opereaza in conditiile cerute de lege.