Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Radu Vodă, București

CONTABIL JUNIOR

Audit One SRL (membra a retelei internationale Moore Stephenes International Limited), recruteaza personal pentru pozitia de junior contabil. Pe aceasta pozitie veti fi sub directa supraveghere si coordonare a superiorilor din departamentul de contabilitate.

Prezentarea companiei:
Audit One este o companie romaneasca de audit si consultanta fiscala, fondata in anul 1999 care ofera o gama completa si integrata de servicii financiare. Am capatat experienta pe piata romaneasca de fiscalitate si audit si am reusit astfel sa ne construim un nume de prestigiu in acest domeniu. Audit One este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati, ai Camerei Auditorilor Financiari si a Camerei Consultantilor Fiscali din Romania.

Suntem membri afiliati ai retelei Moore Stephens International cu reprezentare in peste 100 de tari de pe toate continentele.

Angajator: AUDIT ONE SRL

Tipul postului: Norma intreaga, 100% munca de birou

Localizare: Bucuresti

Nivel cariera: experienta de minimum 2 ani

Oferta: se va negocia in urma interviului

Candidatul potrivit:

-        absolvent de studii economice superioare

-        abilitati de comunicare, lucru in echipa, atentie la detalii, persoana pro-activa;

-        Atentie la detalii, gandire analitica si concisa;

-        experienta de operare in WinMentor sau al soft contabil

-        abilitate de utilizare computer (Microsoft Office: Excel, Word)

-        Limba Engleza este un avantaj

Responsabilitati:

-        operarea in programul de contabilitate a documentelor financiar-contabile (facturi primite, facturi emise, extrase de cont bancar, registru de casa, note de intrare-receptie, bonuri de consum, declaratii vamale, etc.);

-        receptionarea documentelor primare primite spre prelucrare si a corespondentei de la clienti;

-        relatii de colaborare cu colegii de la acelasi nivel, fiind coordonat de un senior.

Beneficii:

-        beneficiaza de traning in-house pe teme de contabilitate si fiscalitate;

-        are posibilitatea dezvoltarii profesionale prin lucru intr-un mediu profesional foarte deschis catre resursele umane in formare.