Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions isi mareste echipa!
Suntem in cautarea unui Contabil junior care sa intregeasca echipa noastra de profesionisti.

Cerinte :

• Notiuni de contabilitate ;
• Bune cunostinte operare PC (Word, Excel,);
• Capacitate de lucru in echipa ;
• Disponibil pentru lucrul cu termene limita ;
• Capacitate de organizare ;
• Abilitati foarte bune de analiza a datelor ;
• Cunostinte de contabilitate – minim diploma de licenta sau profesionala ;
• Experienta in lucrul cu Office-Excel pentru analiza datelor (tabele Pivot si Analiza What-if ).
• Limba engleza - nivel avansat
• Limba franceza este un plus.

Responsabilitati / Realizari

• Intocmirea de situatii contabile sau rapoarte pentru echipa de management ;
• Colectarea documentelor pentru intocmirea situatiilor contabile ;
• Efectuarea si verificarea contabilitatii primare ;
• Introducerea documentelor justificative in baza de date si intocmirea de situatii contabile analitice
• Intocmire facturi ;
• Evidenta Registru de casa ;
• Arhivarea documentelor ;
• Mentinerea relatiei cu societatea de contabilitate ;
• Monitorizarea si recuperarea de creante de la clientii companiei.

Oferta (bonusuri, beneficii):

• Salariu motivant;
• Tichete de masa;
• Bonus;
• Asigurare privata de sanatate;
• Mediu de lucru profesionist.