Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare in economie, preferabil contabilitate
  • Cunoasterea principiilor si practicilor contabile
  • Experienta pe o pozitie similara (minim 1 an)
  • Cunoastere pachet Microsoft Office (Outlook, Excel)
  • Atent la detalii, gandire analitica, ordonat in activitati, capacitate de a invata si a asimila rapid lucruri noi;
  • Persoana prietenoasa, entuziasta si perseverenta
  • Avantaj major - cnoastere program de contabilitate WINMENTOR

Descrierea jobului

Contabilitate primara:

  • Emitere, printare si transmitere facturi catre clienti
  • Verificare si introducere facturi primite de la furnizori
  • Intorducere casa in lei
  • Introducere extrese de cont
  • Introducere
  • Realizare si prezentare rapoarte specifice
  • Pregatire dosare lunare documente (facturi, chitante, bonuri, extrase bancare)
  • Colaborarea cu celelalte departamente in vederea solutionarii tuturor aspectelor legate de buna desfasurare a companiei

Beneficii

  • Mediu de lucru tanar si placut
  • Training intern incompanie