Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre clientii nostri, Boehringer Ingelheim, companie farmaceutica din Germania, angajam contabil junior.

Responsabilitati:

Verifica deconturile de cheltuieli ale angajatilor in conformitate cu procedurile interne;

Inregistreaza in SAP deconturile de cheltuieli ale angajatilor;

Executa clearing-ul manual al inregistrarilor SAP aferente deconturilor, in vederea inchiderii conturilor;

Ofera suport si asistenta angajatilor cu privire la deconturile de cheltuieli;

Realizeaza inregistrari respectand prevederile legale referitoare la deductibilitatea cheltuielilor;

Intocmeste fisierul Excel pentru repartizarea pe luni a cheltuielilor inregistrate in avans si inregistreaza costurile lunare in SAP;

Emite facturi pentru vanzarea mijloacelor fixe;

Introduce manual platile in sistemul Multi-cash ;

Realizeaza indosarierea si arhivarea documentelor.

Cerinte:

Absolvent de studii universitare: Finante, Contabilitate, Economie;

Cunostinte de operare SAP;

Cunostinte de limba engleza - nivel conversational;

Experienta pe un rol similar;

Persoana organizata, dinamica, atenta la detalii.

Program: Luni - Vineri, 09:00-18:00, 1h pauza de masa;

Sediu: Grigore Alexandrescu;

Contract pe perioada determinata - 1 an;