Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Occidentului, București

Responsabilitati

Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative primite pentru toate operatiunile patrimoniale .

Inregistreaza in sistem facturi primite de la furnizori, extrase bancare. Pregateste ordine de plata catre furnizori.

Verifica situatia furnizorilor si a clientilor scadenti.

Pregateste si urmareste confirmarile de solduri cu furnizorii si clientii.

Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;

  Cerinte

  Absolvent ASE - (Facultate de contabilitate reprezinta un avantaj);
  Bune cunostinte de Microsoft Office;
  Cunostinte mod lucru cu un ERP
  Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
  Limba engleza : nivel mediu/avansat;
  Gandire analitica, orientare catre rezultate;
  Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  Determinare;
  Dorinta de perfectionare continua.