Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Occidentului, București

Responsabilitati

Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative primite pentru toate operatiunile patrimoniale;
Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii;
Supravegheaza arhivarea documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor;
Verifica modul in care se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din contabilitate;

Cerinte

Absolvent ASE - (Facultate de contabilitate reprezinta un avantaj);
Bune cunostinte de Microsoft Office;
Cunostinte mod lucru cu un ERP
Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
Limba engleza : nivel mediu/avansat;
Gandire analitica, orientare catre rezultate;
Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Determinare;
Dorinta de perfectionare continua.