Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Jules Michelet, București

McCann Erickson angajeaza un Contabil Junior cu urmatoarele responsabilitati:

- efectueaza inregistrarile contabile primare referitoare la furnizorii companiei.
- indosariaza cronologic si arhiveaza documentele primare, confirmarile de sold, corespondenta si a alte documente financiar-contabile.
- efectueaza componentele de sold lunare pentru conturile contabile din balanta lunara pt furnizori si ordoneaza plati conform scadentelor.
- realizeaza periodic confirmarile de sold cu partenerii (furnizori).

Cerinte
- absolvent studii superioare Facultate de Contabilitate (constituie avantaj un liceu cu profil economic);
- experienta de minim un an in domeniul financiar, insumand bune cunostinte contabile pe anumite segmente ale activitatii financiar-contabile;
- o buna cunoastere a pachetului MsOffice si a unui soft de contabilitate , precum si a limbii engleze;
- o foarte buna capacitate de organizare, atentie distributiva, comunicare.