Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

CERINTE :

1. Studii superioare / medii

2. Cunoştinţe privind legislaţia contabilitatii, fiscalitatii si a gestiunii

3. Cunoştinţe operare PC , avantaj cunoasterea softului Pluriva

4. Cunoaşterea documentelor legate de evidentele contabile

RESPONSABILITATI:

  • intocmeste si elibereaza facturi, avize de insotire a marfii, certificate de garantie,in conformitate cu legislatia existenta – doar pentru contractele de lucrari.
  • urmareste derularea contractelor – doar pentru contractele de lucrari, astfel :

1. tine situatia financiara la zi:termene de plata,facturi,livrari,garantii,descarcare avansuri

2. dispune livrarea marfurilor cu verificarea indeplinirii conditiilor contractuale

3. calculeaza penalitati

4. notifica clienti, restantieri

  • intocmeste si furnizeaza compartimentului juridic, administratorului societatii si directorului economic, lista cu creante intarziate la plata peste 15 de zile si pentru care nu s-a deschis procedura de recuperare pe cale juridica, pana la data de 20 a fiecarei luni si monitorizeaza situatia pentru a nu se intra cu creantele nerecuperate in perioada da prescriptie.
  • colaboreaza cu departamentul juridic pentru intocmirea situatiilor cerute in vederea sustinerii actiunilor in instanta
  • intocmeste si furnizeaza responsabililor de contract, lunar,lista clientilor neincasati.
  • intocmeste rapoarte, situatii si desfasoara orice activitate ce tine de departamentul financiar ceruta de conducerea societatii.