Acest job nu mai este activ.

Contabil- Economist pentru contabilitate primara

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Cerinte:

  • absolvent ASE, de preferinta facultatea de contabilitate
  • cunostinte operare PC
  • experienta pe o pozitie similara minim 1 an
  • experienta in sistem ERP constituie avantaj
  • cunoasterea la nivel mediu/avansat engleza

Abilitati:

  • abilitatea de a respecta termenele,de organizare si prioritizare a activitatilor
  • atentie la detalii si meticulozitate
  • atitudine pozitiva, seriozitate si implicare
  • loialitate si cofidentialitate
  • abilitati de comunicare si lucru in echipa

Responsabilitati:

  • intocmirea evidentei contabile, sintetica si analitica, prin inregistrarea in contabilitate, in ordine cronologica, a documentelor primare: facturi vanare, facturi achizitie, bonuri, chitante, extrase de cont, deconturi de cheltuieli
  • intocmire ordine plata/bilete la ordin
  • raspunderea pentru respectarea disciplinei de casa, a regulamentului de casa si a celorlalte dispozitii privind operatunile de numerar
  • arhivarea documentelor
  • alte sarcini ocazionate de buna desfasurare a activitatii in cadrul departamentului

Se ofera:

  • salariu atractiv;
  • bonuri masa;
  • contravaloare transport.