Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1000 €

Dorim sa ne marim echipa cu un contabil/economist pentru punctul de lucru crama Bolovanu, jud. Olt!

Candidatul ideal

Experienta in domeniul financiar-contabil minim 5 an pe o pozitie similara; diploma CCECAR constituie un avantaj
Absolvent studii superioare economice (Facultatea de Contabilitate reprezinta un avantaj);
Cunostiinte si experienta in utilizarea programelor de contabilitate ;
Cunostiinte PC (MS Office, soft contabilitate, etc.);cunoștințe solide privind legislația în vigoare;
Abilitati de comunicare si organizare;
Atitudine pro-activa, dorinta de a invata;
Capacitatea de a respecta termenele limită;
Persoana dinamica,
Orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp;
Lucru individual si in echipa;
Perseverenta, integritate, onestitate;
Persoana analitica, responsabila, stabila, organizata.

Descrierea jobului

Seriozitate, implicare profesionala, atitudine proactiva, dinamism.
Posibilitatea de a lucra intr-un mediu competitiv intr-o echipa cu o experienta de peste 20 de ani in domeniu si posibilitatea de evolutie profesionala.

Preluare si procesare documente de la clienti;
Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de contabilitate ;
Intocmirea declaratiilor lunare catre autoritati si transmiterea documentelor specifice;
Realizarea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti;
Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere;
Mentinerea relatiei cu clientii, banci sau administratii financiare;
Comunicare cu clientii telefonic si pe E-mail;
Lucrul in echipa.