Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

820 - 1520 €

Societatea Icon films care activeaza in domeniul productiei de spoturi publicitare  si productiei de filme angajeaza:

CONTABIL si ANALIST FINANCIAR

Descrierea jobului:

- verificarea facturilor primite de la furnizori si inregistrarea lor pe centre de cost

- verificarea deconturilor de cheltuieli si inregistrarea lor pe centre de cost

- inregistrarea extraselor bancare in lei

- intocmirea si inregistrarea registrului de casa

- verificarea TVA ului (in functie de tipul societatii :Tva la incasare, Tva split)

- efectuare plati electronice catre furnizori

- repartizarea cheltuielilor pe centre de cost;

- urmarirea incadrarii in bugetul aprobat a costurilor;

CERINTE:
1- Absolvent studii superioare economice
2- Experienta in domeniu;
3. Cunostinte:

- cunoasterea programului EXCEL, SAGA;
- cunostinte medii de limba engleza
- cunostinte IT (MS Office, Outlook).

- cunostinte minime de legislatie in vigoare ( TVA, impozite, )

4. ABILITATI/Aptitudini:
- Abilitati de analiza a documentelor primite in lucru si atentie la eventualele neconcordante/erori de calcul din documente primite pentru a le sesiza colegilor corectarea lor

- Capacitate de planificare a lucrului personal de efectuat
- Capacitate de prioritizare a lucrarilor in functie de termene
- Capacitatea de a se concentra/prioritiza pe realizarea mai multor sarcini care pot ajunge in acelasi timp;
- Rezistenta la lucru sub presiune

Mediu de lucru interesant, dinamic.

  • Interviu online
  • 1. De la ce data sunteti disponibil/disponibila?
  • 2. Lucrati in acest moment cu contract de munca?
  • 3. Ce asteptari salariale aveti?