Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1000 €

Grupul de firme ACAJU este prezent la nivel national comercializand mobila, canapele si decoratiuni, si avand planuri de crestere atat pe piata locala cat si internationala.
Expansiunea noastră continuă iar dvs. puteți face parte din povestea noastră de succes!

Pentru completarea echipei din Departamentul Financiar-Contabilitate de la sediul central din Vaslui, strada Traian,, căutăm:

Contabil/ã

Responsabilități
• Asigurarea evidentei contabile a operatiunilor economice ale companiei in conformitate cu legislația in vigoare;
• Cunoașterea la zi a legislației fiscale – contabile si înțelegerea implicațiilor modificarilor legislative raportate la activitatea firmei;
• Inregistrarea in evidentele contabile a facturilor de furnizori si de clienti;
• Descarcarea de cheltuieli si venituri in avans;
• Reconcilieri periodice cu clientii si furnizorii;
• Intocmirea si transmiterea de declaratii catre autoritatile locale.
• Intocmirea de raportari recurente precum si ad-hoc;
• pregateste informații pentru audit extern, audit intern, inspectii fiscale, autoritatile locale etc.

Profil:
• Studii superioare de profil economic;
Experiența profesionala in domeniu minim 3 ani;
• Cunoștințe avansate operare PC (MS Office);
• Persoana responsabil(a), bună capacitate de organizare și stabilire a priorităților
• Atitudine pozitiva, fire comunicativa si proactiva;
• Capacitate de a lucra cu termene limita;
• Cunostinte program contabilitate reprezinta un avantaj;

Oferim:
• pachet salarial atractiv in concordanta cu experienta si realizarile dvs.
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala prin participarea la traininguri de inalta calitate
• Sansa de a se dezvolta si a creste profesional odata cu Compania
• Munca intr-un mediu pozitiv, ambitios si dinamic
• Expunere internationala
• Siguranța si stabilitatea unei companii internaționale de succes implicata si pe latura sociala

Dacă considerați că sunteți candidatul potrivit pentru această poziție, vă rugăm să trimiteți CV-ul.