Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

- Studii superioare economice/ contabilitate finalizate;
- Experienta minim 3 ani in contabiliatea de productie
- Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil, legislatia in vigoare;
- Foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office), cunostinte operare program WinMentor/ Smartcash – avantaj
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor, atentie la detalii;
- Persoana dinamica,ordonata, sociabila, capacitate de lucru in echipa,dorinta de perfectionare;

Responsabilitati:

- Inregistrarea in Mentor a registrelor de casa;

- Verificarea in Mentor a facturilor emise la bon fiscal clientilor;

- Intocmirea facturilor de chirie pentru spatiile inchiriate de catre societate;

- Intocmirea facturilor de comision pentru vanzarile efectuate in luna;

- Verificarea Z sfarsit de luna, verificare sold sfarsit de luna din rapoartele de gestiune cu soldul stocului cantitativ-valoric;

- Intocmirea situatiei ,,Propuneri penalizari magazine" pentru evidentierea tuturor greselilor facute in registrele de casa de catre fiecare magazin in parte;

- Rezolvare lunara a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar din stoc;

- Intocmirea OP-urilor catre Buget;

- Intocmire declaratii ;

Alte informatii:

- Program: de Luni pana Vineri de la 9 la 18;

- Locatie: Str. Profesor Gheorghe Costa-Foru;

- Beneficii: tichete de masa (9,57 lei/zi), prime si alte bonusruri ocazionale; discount 50% la achizitionarea produselor comercializate de companie;

- Angajatorul: este unul dintre cei mai mari retaileri de incaltaminte si accesorii din piele;