Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 880 €

Descrierea companiei

ML-Express & Logistics GmbH este o companie in permanenta extindere, care s-a specializat in servicii de logistica expres, precum si in servicii de depozitare.

Din 2009 furinizam la timp si competent pentru industria automobilistica in toata Europa.

Satisfactia clientilor nostril este cea mai importanta.

Compania este reprezentata la momentul actual de 3 Filiale,in Germania, Franta si Romania.

Pentru cea mai tanara filiala, cu sediul in Timisoara cautam intariri.

Candidatul ideal

- aveti cunoștințe suficiente în legislația română

- cunostinte de contabilitate

- aveti o educație in domeniul economiei sau o diplomă echivalentă;

- în mod optimal, experiență în domeniul logistica (nu este obligatorie)

- sunteți expert în MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

- aveți o minte rapidă, gândire activă și empatie

- lucrezi independent

- rezistenta la stres

- abilitati de lucru in echipa si de luare a deciziilor, loial și de încredere

- cunostinte bune de engleza, germana constituie un avantaj

Descrierea jobului

- preluati sarcini administrative, multilaterale, cum ar fi de exemplu corespondență în engleză și germană, depozitarea actelor, coordonarea programului calendar, corespondență cu clienții, furnizori, departamente, consultanți fiscali și multe altele.

- preluati sarcinile pe TImoCom- Bursa de transport

- organizați calatorii de afaceri și întâlniri cu clienții

- organizați evenimente pentru clienți, precum și evenimente corporative

- proiectați prezentări pentru diferite proiecte sau pentru intalniri cu clienții

- Asistență în pregătirea recrutării personalului și pregătirea contractelor și documentelor

- Revedeți contractele și le prezentați gata pentru semnare

- Obțineți oferte și le prezentați conducerii

Va oferim

- un pachet salarial motivant

- sansa de a lucra intr-o intreprindere dinamica, aflata in plina expansiune.

Depuneti-va CV-ul !