CONTABIL(Ă) contabilitate primară

contabilitate primara

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Societate comercială din Arad caută coleg sau colegă pentru contabilitate primară full-time. Contactați-ne dacă vă place munca în echipă, aveți o personalitate plăcută, experiență relevantă în contabilitate primară.

Cerințe:

  • absolvent de studii superioare specializarea FINANȚE-CONTABILITATE,
  • expereiență în contabilitate primară pentru activități de comerț,
  • abilități NUMERICE/ARITMETICE FOARTE BUNE,
  • cunoștințe GERMANĂ și/sau ENGLEZĂ OBLIGATORIU,
  • competențe informatice MS Office, în special Excel,
  • cunoștinte utilizare soft contabil constituie avantaj,
  • persoană activă,
  • capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor,
  • meticulozitate, acuratete si atentie la detalii,
  • abilitati bune de muncă în echipă, de comunicare și relaționare,
  • responsabilitate,
  • carnet de conducere categoria B,
  • domiciliul în orașul Arad și împrejurimi.

Responsabilități:

      • răspunde de evidenţa contabilă primară a societaţii,
      • efectuează înregistările contabile în conformitate cu legislația în vigoare,
      • menține relațiile cu serviciul extern de contabilitate,
      • operarea zilnică a facturilor de la furnizori, precum și a plăților catre aceștia,
      • verificarea zilnică a soldurilor din banca, casă și avansuri din trezorerie în lei,
      • înregistrează corect și la zi în programul utilizat toate datele de contabilitate primara și gestiune contabilă,
      • depune la bancă toate instrumente de încasare / plată corect și la termen.
      • colectează, verifică și înregistrează în contabilitate chitantele, OP-urile, dispozițiile de încasare sau plată, deconturile și documente aferente plățlor efectuate de firmă, completează și închide zilnic  Registrul de casă,
      • ține la zi evidențele pe furnizori și urmărește efectuarea plăților la scadență.
      • colaborează strâns cu celalalte departamente ale societății.
      • răspunde de corectitudinea înregistrarilor în contabilitatea primară și de predarea/preluarea documentelor contabile la termen.

Oferta noastră:

  • o pozitie interesanta într-o echipă extraordinară,
  • posibilitatea de a contribui la dezvoltarea  companiei,
  • un loc de muncă sigur.