Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerintele postului :

- exeprienta minim 2 ani ;

- Absolvent ASE – Studii superioare economice;

- cunoscatoare a programului SAGA ;

Abilitati:
Corectitudine, tenacitate, seriozitate;
Deschis, comunicativ, responsabil, ordonat, capabil sa lucreze rapid si corect;
Persoana ordonata, atenta la detalii, cu spirit de initiativa;

Responsabilitati principale:

 coordoneaza si supervizeaza activitatea contabililor si casierilor la nivel de companie;
- raspunde de operatiuni de contabilitate primara (facturare si evidenta gestiune, operare documente in casa/banca, ordonare/arhivare documente, inventare periodice, responsabilitate privind gestiunea scriptica, inregistrare facturi furnizori, urmarire scadente plati si recuperare creante);
- verifica si inregistreaza documente de casa, inclusiv deconturi;

- verifica si inregistreaza facturi de cumparari;
- emite facturi catre clienti;
- efectueaza inregistrari si tine evidenta imobilizarilor, stocurilor, in conformitate cu legislatia in vigoare;
- verifica statul de salarii lunar si inregistrarea notelor contabile aferente;
- participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului si la valorificarea rezultatelor inventarieri;
- intocmeste, verifica si depune toate declaratiile fiscale lunare/trimestriale/anuale;
- intocmeste lunar balanta de verificare si periodic, in conformitate cu prevederile legale, bilantul contabil al societatii si anexele aferente;
- alte sarcini de serviciu specifice postului.