Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Angajam contabil cu experienta minim 5 ani in domeniu.

Experienta intr-o firma de contabilitate reprezinta un avantaj.

Cerinte:

- absolvent de studii superioare economice
- cunoasterea solida a legislatiei financiar-contabile romanesti
- bune cunostinte de operare PC (MS Office, program contabilitate SAGA, Omikont)
- foarte bune abilitati de organizare, comunicare, relationare
-persoana dinamica, responsabila, cu gandire analitica si sintetica, rezistenta la stres, onesta si confidentiala
- calitatea de membru CECCAR si/sau exp[erienta intr-o firma de contabilitate reprezinta avantaj
- abilitatea de a lucra cu termene limita

Responsabilitati:

- tinerea evidentei financiar - contabile pentru activitatea clientilor alocati, inclusiv balanta si bilant
- Generarea si depunerea declaratiilor fiscale
- pregatirea de rapoarte si situatii solicitate de catre clienti
- interfata si comunicarea cu administratiile financiare
- consultanta economico-financiara pentru clienti
- salarii - Revisal
- alte responsabilitati specifice postului