Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest job nu mai este activ.

Societate cu peste 10 ani vechime, stabila financiar, organizeaza concurs pentru ocuparea a 3 posturi de contabil, experienta de 2 – 5 ani in contabilitatea entitatilor private.

Candidatul ideal

  • Persoana organizata;
  • Spirit analitic;
  • Atentie la detalii;
  • Limba engleza

Descrierea jobului

Competente profesionale necesare- inregistrarea in evidentele contabile a operatiunilor patrimoniale ale unei entitati, pe baza documentelor justificative, respectiv:

  • Contabilitatea furnizorilor: facturi de achizitii de bunuri si servicii;
  • Contabilitatea clientilor;
  • Contabilitatea trezoreriei: casa , banca, avansuri de trezorerie (inregistrare deconturi de cheltuieli, in lei si valuta);
  • Contabilitatea salariilor: inregistrarea in evidentele contabile a statului de plata;
  • Reevaluarea creantelor, datoriilor si disponibilitatilor in valuta;
  • Contabilitatea impozitelor si taxelor: intocmirea ordinelor de plata catre bugetul de stat si bugetul asigurarilor sociale;
  • Contabilitatea veniturilor si cheltuielilor.

Oferim (beneficii) :

  • Pachet salarial atractiv, in functie de competentele profesionale;
  • Abonament medical la o clinica privata de prestigiu;
  • Tichete de masa;
  • Dezvoltare profesionala continua prin asigurarea participarii la cursuri (periodic);
  • Indrumare continua din partea seniorilor companiei.