Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 800 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cautam o persoana dinamica, motivata și dedicata, cu experiență în domeniul contabilitatii, pentru pozitia de Contabil.

Responsabilitati:

  • Introduce in sistemul de contabilitate si plateste facturile de la furnizorii externi
  • Intocmeste declaratiile lunare
  • Mentine relatia cu ANAF - intocmeste cereri de eliberare certificate de atestare fiscala, de rezidenta fiscala, etc.
  • Mentine relatia cu clientii si furnizorii externi-confirmari de sold, trimitere/solicitare de certificate de rezidenta, etc.
  • Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducerea departamentului de contabilitate

Cerinte

  • Absolvent studii superioare Facultate de Contabilitate (constituie avantaj un liceu cu profil economic);
  • Experienta in domeniul financiar, insumand bune cunostinte contabile pe anumite segmente ale activitatii financiar-contabile;
  • O buna cunoastere a pachetului MsOffice si a unui soft de contabilitate, precum si a limbii engleze;
  • O foarte buna capacitate de organizare, atentie la detalii si o gandire analitica