Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

CONTABIL – HUMANITAS SA

Responsabilitati:

- Inregistreaza in contabilitate, in conformitate cu legislatia in vigoare urmatoarele documente:  extrase bancare (in lei si valuta); registru de casa; deconturi de cheltuieli; facturi primite de la furnizori – pe centre de cost.

- Emite si contabilizeaza facturile catre clienti pentru: serviciile prestate, chirii, vanzari de mijloace fixe si obiecte de inventar, refacturari de servicii. Totodata, verifica compatibilitatea lor cu prevederile contractelor si acordurilor incheiate cu tertii.

- Efectueaza operatiuni de inchidere de luna – verifica inregistrarile contabile introduse, astfel incat toate operatiunile sa fie reflectate corespunzator in balanta; verificarea jurnalelor de vanzari si de cumparari, descarcare cheltuieli in avans, inregistrare amortizare si verificare situatii extra-contabile cu balanta de verificare.

- Alte operatiuni :

                * confirmari de solduri cu clientii, verificari de fise partener, corectii ale conturilor daca este necesar, in conformitate cu competentele si instructiunile primite;

                * inventarierea anuala – confirmari de solduri cu partenerii;

                * lucrari de audit anual.

Cerinte:

  • Studii superioare – profil economic (specializarea finante - contabilitate constituie un avantaj);
  • Cunostinte solide de contabilitate primara si financiara (se va sustine un test de verificare a cunostintelor);
  • Cunoasterea aplicatiei WIZPRO reprezinta un avantaj;
  • Limba engleza – nivel intermediar;
  • Cunostinte de utilizare PC: Microsoft Word, Microsoft Excel – nivel avansat;
  • Orientare spre obiective si respectarea termenelor;
  • Atentie la detaliu si spirit analitic;
  • Bune abilitati de organizare, motivatie si pasiune pentru acest domeniu;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • Care este disponibilitatea de incepere a activitatii in compania noastra?