Adresa/ adresele jobului

București

Cautam profesionisti motivati si pasionati de ceea ce fac, dispusi sa preia initiativa, sa isi duca la bun sfarsit demersul si sa obtina rezultate. Incurajam ideile noi si gandirea creativa. Dorim sa ni se alature cat mai repede o persoana dinamica, flexibila si deschisa pentru munca in echipa care sa ocupe pozitia de Contabil Senior.

Tip post: fulltime

Nivel cariera: cu   experienta (5 ani)

Oras: Bucuresti

Candidatul ideal:

  •  Studii superioare cu specializare in domeniul   financiar contabil
  •  Experienta de minim 5  ani in domeniu
  •  Bune cunostinte   utilizare PC; Microsoft Office (excel)
  •  Bune cunostinte de   legislatie contabila si fiscala;
  • Persoana dornica sa   invete, ordonata, atenta la detalii, cu capacitate dezvoltata de analiza si   sinteza, capabila de prioritizarea activitatilor.
  •  Atestarea CECCAR  constituie avantaj.
  • Calitati personale: organizare, meticulozitate, concentrare, responsabilitate si abilitatea de a lucra in echipa
  • Capacitate de a furniza date prelucrate factorilor decizionali

Responsabilitati

  • Organizeaza si asigura   efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic   si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de   institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative, pentru toate operatiunile patrimoniale;
  • Verifica corectitudinea   inregistrarilor contabile;
  • Verifica componenta   soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
  • Verifica si/sau   efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza   dupa caz balantele de verificare lunare;
  • Asigura intocmirea si   arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu   legislatia in vigoare;
  • Verifica si/sau   stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale   obligatorii si raspunde de inregistrarea   in termenele legale a acestora la autoritatile fiscale;
  • Organizeaza operatiile   cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si   verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
  • Elaboreaza   situatiile financiare semestriale si anuale ale companiei;
  • Supravegheaza arhivarea   documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor;
  • Verifica modul in care   se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din  contabilitate si asista in cazul controalelor fiscale;
  • Resurse umane, revisal
  • Diverse activitati specific postului

Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare
  • Pachet salarial atractiv
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala

Noi (58) Vizualizati (109) Respinsi (0) Interviu (1)