Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Popești-Leordeni

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Cunostinte de contabilitate primara;
  • Cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel), program de lucru WinMentor (reprezinta un avantaj);
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
  • Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si individual;
  • Abilitati de comunicare;
  • Persoana organizata, responsabila si atenta la detalii;

Responsabilitati specifice activitatii de contabilitate:

  • Inregistrarea zilnica in evidenta contabila a documentelor justificative (facturi, extrase de cont, deconturi de cheltuieli, registrul de casa);
  • Verificarea corectitudinii documentelor inregistrate si clarificarea eventualelor neconcordante;
  • Intocmirea deconturilor de cheltuieli, a dispozitiilor de plata/incasare;
  • Indosarierea si arhivarea documentelor contabile;
  • Alte situatii solicitate de conducerea societatii sau de Departamentul Financiar-Contabil.

Responsabilitati specifice de gestiune:

  • Introducere AIC/LIC si importuri;
  • Verificari de stocuri si preturi;