Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Arad

SC DOUBLETYRES SRL  angajeaza contabil, norma intreaga.

Cerinte:

  • studii superioare in domeniu financiar-contabil
  • experienta de minim 2 ani in acest domeniu
  • bune cunostinte de operare PC si pachet Microsoft Office
  • cunostinte de legislatie contabila si fiscala
  • Persoana organizata si cu bune abilitati de programare a activitatii zilnice
  • Cunoştinţe limba maghiara constituie un avantaj
  • bune abilitati de rezolvare a problemelor

Responsabilitati:

            -Contabilizeaza si inregistreaza documentele financiar-contabile in programul informatic (facturi, chitante, bonuri fiscale,deconturi etc)

            - Verifica corectitudinea documentelor primare si /sau a evidentelor contabile conform legislatiei in vigoare

            - Verifica lunar sau ori de cate ori este nevoie situatia soldurilor (clienti-furnizori)din evidenta contabila intocmind extrasele de sold pentru confirmarea soldurilor

- Asigură întocmirea, circulaţia şi păstrarea documentelor justificative care stau la baza înregistrărilor contabile
- Urmăreşte şi adoptă măsuri pentru primirea la termen a tuturor documentelor primare justificative
- Urmăreşte ca actele justificative şi documentele contabile sa fie întocmite cu respectarea dispoziţiilor legale.
- Intocmirea altor  situaţii financiar-administrative speciifice
- Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;
- Colaboreaza cu toate departamentele societatii;

- Menţinerea registrului de casă

- Verificarea soldurilor, efectuarea de plăţi

Ofertă:

  • oportunitatea de a acumula experienţă într-un domeniu în permanentă dezvoltare
  • mediu de lucru modern, atractiv care încurajează aportul şi iniţiativa personală, atmosfera familiala
  • pachet salarial atractiv