Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Focșani

Responsabilitati:

  • Organizarea si efectuarea la timp a inregistrarile contabile;
  • Gestionarea caselor de lei si valuta;
  • Evidenta furnizorilor interni si externi, precum si a documentelor si inregistrarilor financiar-contabile aferente acestora;
  • Efectuarea platilor catre furnizorii interni si externi;
  • Efectuarea platilor prin intermediul operatiunilor bancare, utilizand aplicatiile informatice dedicate;
  • Intocmirea si depunerea tuturor documentelor necesare pentru efectuarea de diverse operatiuni bancare (deschideri de cont, emitere de carduri, etc.);
  • Intocmirea declaratiilor financiar-contabile, in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual, inventarului societatii;
  • Intocmirea si arhivarea documentelor justificative si registrelor contabile conform legislatiei in vigoare;
  • Depunerea periodic, in conformitate cu prevederile legale, tutror documentelor contabile necesare la Administratia Financiara, Registrul Comertului;
  • Realizarea analizei financiare a companiei, cu evidentierea celor mai importanti indicatori financiar-contabili (indicatori de lichiditate, risc, profitabilitate si solvabilitate).

Profil candidat:

  • Studii superioare economice finalizate (finanțe bănci/sau contabilitate);
  •  Experienţă minim 3 ani;
  • Cunoștințe operare ERP – constituie avantaj;
  • Cunoștințe pachet Microsoft Office;
  • Experiență în prelucrarea unor baze de date în Excel;
  • Cunostinte la zi de legislatie financiar-contabila si fiscalitate;
  • Capacitate de analiză și sinteză, de respectare a termenelor limită;
  • Lucru în echipă, eficiență, responsabilitate, dinamism.

Beneficii:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Se ofera un pachet salarial motivant;
  • Mediu de lucru placut si prietenos.