Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Companie specializata in productia si comertul cu echipamente industriale doreste sa isi mareasca echipa departamentului financiar contabil.  Suntem in cautarea unei persoane in departamentul contabilitate- resurse umane.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare economice
  • Experienta : minim 2 ani
  • Foarte bune cunostinte de operare PC
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Meticulozitate si acuratete
  • Persoana dinamica, deschisa, orientata spre solutii
  • Seriozitate si implicare.
  • Cunoasterea programului Mentor  constituie un avantaj.
  • Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate cu experienta in departamentul resurse umane constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea corecta si completa a tuturor documentelor contabile, conform legislatiei in vigoare.
  • Realizarea operatiunilor de inchidere de luna:ex: inchidere venituri/cheltuieli, inchidere TVA, analiza soldurilor din balanta -contabila analitica, analiza rulajelor conturilor, calculul impozitelor.
  • Mentinerea relatiei cu clientii, banci sau administratii financiare.
  • intocmirea statelor de plata;
  • inscrierea contractelor in Revisal;
  • depunerea contractelor la ITM;