Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Acest job nu mai este activ.

Companie specializata in productia si comertul cu echipamente industriale doreste sa isi mareasca echipa departamentului financiar contabil.  Suntem in cautarea unei persoane in departamentul contabilitate- resurse umane.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare economice
  • Experienta : minim 2 ani
  • Foarte bune cunostinte de operare PC
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Meticulozitate si acuratete
  • Persoana dinamica, deschisa, orientata spre solutii
  • Seriozitate si implicare.
  • Cunoasterea programului Mentor  constituie un avantaj.
  • Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate cu experienta in departamentul resurse umane constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea corecta si completa a tuturor documentelor contabile, conform legislatiei in vigoare.
  • Realizarea operatiunilor de inchidere de luna:ex: inchidere venituri/cheltuieli, inchidere TVA, analiza soldurilor din balanta -contabila analitica, analiza rulajelor conturilor, calculul impozitelor.
  • Mentinerea relatiei cu clientii, banci sau administratii financiare.
  • intocmirea statelor de plata;
  • inscrierea contractelor in Revisal;
  • depunerea contractelor la ITM;