Adresa/ adresele jobului

Arad

ANGAJĂM CONTABIL CU EXPERIENȚĂ

Cerinte:

Studii economice superioare
Experiență profesională relevantă de min. 5 ani pe un post similar
Bună cunoastere a legislației financiar-contabile și fiscale
Excelente abilităţi de comunicare şi relaţionare
Capacitate sporită de lucru cu termene limită

Constituie avantaj:

  • Bune cunostințe ale pachetului MS Office, în special Excel, Word;

Descrierea jobului

Responsabilități:
- înregistrează zilnic toate tranzacțiile financiare și arhiveaza în bune condiții documentele financiar-contabile
- verifică înregistrările contabile şi se asigură de corectitudinea acestora în conformitate cu dispoziţiile legale
- organizează lucrările de închidere lunară a conturilor
- contabilitate clienti/furnizori, operații import/export
- evidență mijloace fixe, obiecte de inventar
- contabilitatea deconturilor cu personalul ( salarii, avansuri spre decontare )
- înregistrarea operațiunilor de casă și bancă lei/valută
- întocmire declarații lunare, trimestriale ANAF
- verifică încasările, proveniența și distribuirea acestora
- întocmeste rapoarte / situații solicitate de management