Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Boiangiu Radu, București

Cerinte:

- absolvent de facultate cu profil de contabilitate sau absovent de liceu economic cu experienta;

- cunostinte in domeniul contabilitatii;

- cunostinte word, excel, internet;

- seriozitate, disciplina, lucru in echipa.

Avantaje:

- cunostinte Saga;

- pentru studii superioare, absolvirea unui liceu economic.
La interviu se va da si o proba practica.

Descrierea jobului:

- preluare si procesare documente de la clienti;

- arhivarea documentelor;

- prelucrare informatii pana la obtinerea corecta a balantei si intocmirea bilantului;

- verificarea jurnalelor de vanzare / cumparare;

- alte operatiuni si situatii solicitate in activitatea financiar-contabila;

- relatia cu clientii.

Beneficii:

- mediu de lucru stimulativ, care permite acumularea rapida de cunostinte;

- in functie de rezultate se ofera tichete de masa si mariri salariale.

  • Interviu online
  • 1. Stiti sa "cititi" si sa "interpretati" o balanta sintetica (inchisa/neinchisa, semnificatia conturilor, etc.)? In ce masura cunoasteti subiectul?
  • 2. Daca lucrati, care este principalul motiv pentru care doriti schimbarea locului de munca?
  • 3. Ce asteptari salariale aveti pentru acest job?
  • 4. Alte comentarii, observatii si/sau asteptari ale dvs. pentru acest job (mediu de lucru, colegi, etc.)