Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

55 Strada Mihai Eminescu, București

Angajator: Societatea CSG CONSULT TAX&BUSINESS SOLUTIONS SRL- societate de expertiza contabila

Cerinte:

  • Studii superioare economice/ contabilitate finalizate sau student master Fac. de Contabilitate;
  • Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil, legislatia in vigoare;
  • Foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office), cunostinte operare program WinMentor/ SAGA – avantaj
  • Capacitate de analiza si sinteza a datelor, atentie la detalii;
  • Persoana dinamica,ordonata, sociabila, capacitate de lucru in echipa;
  • Persoana responsabila, eficienta, atenta la detalii, cu dorinta de a invata, de a se perfectiona in domeniul financiar-contabil;

Responsabilitati:

  • Verifica documentele primare;
  • Opereaza documentele primare cu ajutorul softurilor dedicate in baza procedurilor interne de lucru si potrivit reglementărilor contabile;
  • Intocmeste rapoartele lunare pentru clienti;
  • Arhiveaza documentele care au fost verificate si inregistrate;
  • Verifica jurnalele de vanzari si cumparari;
  • Se subordoneaza sefului de departament.

Alte informatii:

  • Salariul net: 1600 lei
  • Program: de Luni pana Vineri de la 9 la 18;
  • Beneficii: tichete de masa 15 lei/zi, prime si alte bonusuri ocazionale, asigurare medicala, asigurare de viata, telefon;

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra de la acest job?
  • Un client al societatii solicita informatii suplimentare din contabilitate. In momentul in care formulati raspunsul, constatati ca ati operat gresit un document si ati denaturat indicatorii. Cum procedati?