Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cabinetul nostru de contabilitate angajeaza contabil cu experienta de minim 3 ani in contabilitate financiara.

Cerintele jobului

- persoana responsabila, punctuala, dinamica, orientata spre rezultate;

- capacitatea de a lucre cu termene limita;
- studii superioare finalizate in domeniul economic;
- experienta de minim 3 ani in domeniul contabilitatii;

- cunostinte solide privind legislatia în domeniul contabilitatii si fiscalitatii;
- cunostinte foarte bune de MS Office; constituie avantaj Saga,
- cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii;

Descrierea jobului

Evidenta contabila completa pentru un portofoliu de clienti din diverse domenii de activitate si anume:

-introducerea datelor conform documente justificative;

-calcul salarii, impozite/taxe datorate in functie de activitatea societatii;

-intocmire si depunere Revisal;

-intocmirea si depunere declaratii fiscale si situatii financiare/raportari contabile;

-intocmirea diverselor raporte;

-comunicarea cu clientii de contabilitate pentru solutionarea aspectelor contabile;

Relatii cu organismele statului inclusiv reprezentarea in fata organelor de control a firmelor din portofoliu.

Oferta noastra:

- Salariu motivant;
- Contract full-time pe perioada nedeterminata.