Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

  • Studii superioare economice
  • Experienta pe o pozitie similara (minimum 3 ani);
  • Cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila;
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare
  • Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscal
  • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu

Responsabilitati:

  • Organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
  • Mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii;
  • Intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
  • Mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare.
  • Monitorizarea derularii contractelor, din perspectiva încadrarii in bugetul estimat si raportarea eventualalelor abateri fata de acesta.
  • Participă la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii;
  • Intocmeste toate declaratiile si raportarile fiscale în termenele legale;