Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mogoșoaia; București

Echipa departamentului Financiar al firmei Bergerat Monnoyeur cu sediul în Mogoșoaia caută un nou membru.

RESPONSABILITĂŢI

  • Înregistrarea operațiunilor derulate prin conturile bancare.
  • Înregistrarea operațiunilor derulate prin casă.
  • Înregistrarea facturilor de vânzari și a deconturilor de deplasare.
  • Întocmirea de diverse alte rapoarte, situații, formulare în relațiile cu terții: auditori, bănci, administrații, etc.
  • Întocmirea de  rapoarte și situații privind: creanțele neîncasate, avansuri clienți, cifră de afaceri, datoriile neachitate, confirmări de solduri cu clienții și furnizorii, altele.

CERINŢE

  • Studii superioare în domeniul economic.
  • Experiență de minim un an într-un post similar.
  • Cunoștințe de contabilitate.
  • Bune cunoștințe de operare PC (MS Office); cunoașterea programului de contabilitate CIEL reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințele medii de limba engleză sau franceză reprezintă un avantaj.
  • Capacitate de a lucra în echipă.

PROFIL CANDIDAT

  • Acuratețe, atenție la detalii, bune abilități de planificare și organizare.
  • Persoană deschisă spre învățare, cu un ritm rapid de acumulare a informațiilor.
  • Dinamism, inițiativă și rapiditate în realizarea activităților.