Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Clientul nostru - firma de import si distributie de tesaturi si accesorii pentru decoratiuni interioare si tapiterie, isi extinde echipa de Contabilitate! Noi cautam cel/cea mai bun/a candidat/a care sa faca parte din aceasta echipa!

Candidatul ideal

- persoana atenta la detalii, responsabila, meticuloasa, cu spirit de echipa;
- rezistenta la stres, flexibilitate;
- capacitate de lucru cu termene fixe, respectarea deadline-urilor;

- experienta cel putin 3-4 ani in post similar;

- foarte bune cunostinte Office, cunoasterea SoftOne reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- asigura evidenta contabila a stocurilor, relatiilor cu tertii, trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:
- inregistreaza intrarile de marfa in baza documentelor (facturi interne, externe, DVI, NIR);
- opereaza zilnic incasari pe facturi si in avans, facturi furnizori, documente registru de casa, banca si avansuri de trezorerie;
- intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate; intocmeste balante de verificare clienti si furnizori;
- incadreaza corect documentele contabilizate pe venituri si cheltuieli;
- pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor, utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul firmei;
- respecta legislatia, normativele interne si procedurile de lucru specifice.