Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Ploiești; Voluntari

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1535 €

SALARIU 7016 LEI brut

BONURI MASA

TRANSPORT GRATUIT

PROGRAM LUCRU:L-V 8-17

CANDIDATUL IDEAL:

Pentru a avea rezultate deosebite in aceasta pozitie, trebuie sa aveti studii superioare economice, minim 5 ani experienta in contabilitate

  • atitudine proactiva, abilitati excelente de comunicare si relationare, bun organizator, spirit de echipa
  • studii superioare de specialitate
  • experiență anterioară într-un post similar minim 3 ani. Peste trei ani constituie avantaj
  • cunoștințe de legislație financiar - contabilă și fiscală actualizate la zi
  • cunostinte operare Pachetul Microsoft Office:(Word, Excel, Power Point)
  • cunostinte program de contabilitate, salarizare, gestiune comerciala si imobilizari

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

  • intocmirea si arhivarea documentelor justificative si ale registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare
  • verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile
  • evidenta contabila generala , intocmirea situatiilor financiar contabile
  • inchidere lunara TVA si a conturilor cu cheltuieli si venituri
  • intocmirea lunara a declaratiilor
  • intocmirea si verificare balanta, bilantul anual
  • organizeaza si urmareste mentinerea legaturii permanente cu institutiile fiscale
  • raportari lunare/anuale/raportari catre grup
  • relatia cu administratia financiara
  • organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare