Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

- Studii superioare economice;

- Experienta in domeniul contabil - minim 10 ani;

- Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;

- Cunoasterea programului NAVISION constituie un avantaj;

- Cunostinte foarte bune de legislatie financiar-contabila;

- Abilitati de comunicare ( relationare ) interpersonala, seriozitate, personalitate dinamica, abilitati de lucru in echipa.

- Persoana organizata,capacitate de analiza si sinteza.

- Capacitatea de concentrare si prioritizare a sarcinilor zilnice;

- Indeplinirea sarcinilor in termenele stabilite;

- Realizarea diverse rapoarte adhoc.

Responsabilitati:

- Inregistrarea in contabilitate a tranzactiilor zilnice efectuate de companie (facturi de furnizori, deconturi), pe toate punctele de lucru;

- Verificarea si scanarea facturilor furnizori+documente suport;

- Evidenta/analiza vechime furnizori;

- Intocmirea si verificarea jurnalul de cumparari/vanzari;

- Intocmirea confirmarilor de sold pentru clienti si furnizori;

- Inregistrarea notei contabile consumuri;

- Intocmirea listei obiectelor de inventar in conformitate cu inregistrarile contabile;

- Colaborarea la procesul de inchidere contabila a lunii;

- Analiza conturilor de venituri si cheltuieli si reconcilierea posturilor bilantiere;

- Diverse situatii adhoc cerute de contabilul sef si directorul financiar.

- Participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;

- Mentinerea corespondentei cu tertii din punct de vedere financiar-contabil.

Beneficii Oferite:

- Mediu de lucru profesionist;

- Nivel de salarizare motivant.