Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Experiență în facturare și contabilitate primară;
  • Cunoștințe solide privind contabilitatea de gestiune, operare calculator Windows, MS Office (Excel); Internet Explorer;
  • Gîndire analitică, atenție la detalii, capacitate de analiză logică și numerică, aptitudini de organizare, planificare;
  • Constituie avantaj cunoașterea unui sistem ERP;
  • Capacitatea de asimilare a cunoștințelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică;
  • Capacitatea de a prelucra, interpreta și valorifica informațiile pentru adoptarea celor mai bune decizii sau pentru realizarea de rapoarte complexe;
  • Acuratețe, rapiditate, orietare spre rezultate, tenacitate, atenție distributivă, initiațivă.

Responsabilități

  • Înregistrează documentele justificative, verifică corectitudinea și aprobarea acestora și efectuează înregistrările contabile, conform legislației în vigoare (facturi, deconturi, extrase de cont, registre de casă etc.);
  • Administrează situația la zi a clienților și furnizorilor societății;
  • Acordă suport pentru întocmirea declarațiilor fiscale și a altor raportări periodice;
  • Participă la întocmirea lucrărilor specifice de închidere lunară, semestrială sau anuală;
  • Participă la întocmirea diferitelor raportari solicitate de managementul societății;
  • Îndeplinește alte atribuții la solicitarea directorului economic.

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru placut.

Despre companie

Corporactive Consulting este o companie care activează în domeniul resurselor umane.