Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati specifice postului:

  • Prelucreaza si analizeaza rapoartele generate pe proiecte (centre de profit), corecteaza erorile depistate in sistem;
  • Emite facturile fiscale conform proiectelor existente in  programul de contabilitate utilizat;
  • Verifica corectitudinea transferului informatiilor referitoare la proiectele realizate in baza de date integrata Oracle;
  • Reconcilieaza informatiile din draft-ul de factura cu clientii interni si externi;
  • Transmite draft-urile de factura prin e-mail catre clienti in vederea acceptarii facturii;
  • Arhiveaza (atat electroinic cat si fizic) facturile finale si le transmite prin e-mail si posta catre clienti;
  • Posteaza factura fiscala in Oracle si astfel o transfera in programul de contabilitate;
  • Verifica saptamanal daca toate draft-urile de factura au fost transformate in facturi fiscale;
  • Verifica saptamanal daca toate facturile emise si transmise catre clienti sunt inregistrate in programul de contabilitate;
  • Revizuirea si analiza tranzactiilor Inter-Company pentru a elimina discrepantele intre entitati;
  • Sarcini de inchidere de luna conform activitatii specifice a companiei;
  • Participa, la solicitarea superiorului direct, in proiecte sau activitati intra si interdepartamentale, in functie de rolul si competentele sale, pentru a contribui la realizarea obiectivelor departamentului;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in domeniul economic
  • Experienta relevanta in domeniu de minim 6 luni
  • Cunostinte de legislatie financiar-contabila

Abilitati si aptitudini:

  • Capacitatea de a stabili prioritati;
  • Capacitatea de organizare a timpului;
  • Abilitatea de a propune solutii noi;
  • Asumarea si respectarea taskurilor si a termenelor propuse.

Competente:

  • Planificare si organizare;
  • Orientare catre client;
  • Acuratete si precizie;
  • Rezolvarea de probleme;
  • Responsabilitate;