Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Bilciurești, București

Cerinte

  • absolvent invatamant superior economic de specialitate;
  • experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani, privind toate aspectele activitatii financiar-contabile;
  • cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul financiar-contabil;
  • cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • o buna cunoastere a contabilitatii computerizate - ERP;
  • experienta in utilizarea Oracle reprezinta un avantaj;
  • experienta in intocmirea declaratiei INTRASTAT reprezinta un avantaj.

 Responsabilitati

  • intocmirea declaratiei lunare INTRASTAT;
  • efectuarea de inregistrari contabile in sistemul informatic Oracle;
  • verificari contabile (furnizori, clienti, stocuri);
  • intocmire note contabile lunare (salarii, amortizare, diferente de curs, esalonare cheltuieli in avans etc);
  • verificare lunara status furnizori pe site ANAF ();
  • intocmire raportari solicitate de INRS, BNR etc;
  • intocmire rapoarte saptamanale/lunare solicitate de management/administrator.

Beneficii

  • mediu de lucru placut;
  • stabilitate pe termen lung.