Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Se recruteaza si din

Cisnădie, Șelimbăr, Tălmaciu

Impreuna cu clientul nostru, o companie de outsourcing, care ofera servicii de contabilitate clientilor din strainatate, anuntam selectia pentru pozitia de CONTABIL JUNIORpentru SIBIU.

Responsabilitati:

- Activitati de contabilitate primara pentru clientii din strainatate
- Alte activitati specifice departamentului financiar/contabil
- Preluarea, validarea si inregistrarea informatiilor contabile
- Opera deconturilor si incasarilor
- Reconcilierea conturilor de balanta
- Mentinerea legaturilor cu alte departamente din strainatate pentru rezolvarea cazurilor complexe

Cerinte:

- Studii superioare in domeniu economic (de preferat contabilitate)

- Experienta pe o pozitie similara (avantaj)
- Foarte bune abilitati de lucru cu cifrele, atentie la detaliu
- Persoana deschisa, comunicativa, orientata catre munca in echipa
- Foarte bune cunostinte de limba engleza

Se ofera:
- Pachet salarial atractiv (posibilitate de venituri suplimentare in functie de nivelul de implicare)
- Asigurare medicala privata
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala